Dağ Filmini Full Tek Parça izle

Dağ Filmini Full Tek Parça izle

Yabancı aksiyon filmlerini aratmıyacak Türk yapımı bir film geliyor. Dağ filmi dram, savaş ve aksiyon filmlerinin Türkiye de çok az yapılması ve buna bir ilk olarak yabancı filmleri aratmayacak bir film çekildi.

Filmin yönetmenliğini Alper Çağlar ‘ın yaptığı Dağ filmi 16 Kasım 2012 tarihin de tüm sinemalarda gösterime girdi. Başrol oyuncuları ise Fırat Doğruloğlu, Ufuk Bayraktar, Cengiz Coşkun oldu.

Dağ filminin kısaca özeti; İstanbullu Oğuz bedelli askerliği tercih etmek yerine vatani görevinini kısa dönem olarak bölüğünde yerine getirmeyi tercih eder. Keçiörenli Bedir ise ne askerlerle ne komutanlarla iyi geçinebilen, başlı başına arıza bir uzun dönem erdir. Asiliğinden dolayı aldığı cezalarla da askerliği iki sene uzamıştır. Oğuz ile sürekli dalaşan ve ona ters giden Bedir, “poşetsin sen” diye küçümsediği dönemdaşıyla omuz omuza mücadeleye gireceğinden de habersizdir.
Bu bölükten bir ekip, bir iletişim anteninin tamiri için görevlendirilir. Fakat habersiz biçimde teröristlerin pususuna düşerler. Ekipten sadece Oğuz ve Bedir hayatta kalır. İki genç asker aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp karşılarındaki gerçek düşmana karşı koyarlar. Amansız hava koşulları ve coğrafyaya rağmen hayatta kalarak vatanı korumak birincil vazifeleridir. Geri kalanını sinemada izleyiniz:)Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.sohbet