Facebook kamera özelliğine efekt ekledi

Facebook, video sohbet uygulaması ile Snapchat adlı şirketi bitirmekte kararlı gözüküyor.

Snapchat’a benzer bir sistem kurarak en büyük kozunu oynamaya hazırlanan Facebook, yeni yapacağı güncelleme ile Snapchat içeriğinde bulunan efekt ve maske düzenlemelerini kendi sistem tekniğinde de kullanmaya başlayacak. Bugünlerde neredeyse yaptığı uygulamanın tüm içeriklerinin Snapchat’e benzer olduğu için sürekli eleştiri yağmuruna tutulan Facebook, rekabeti arttırmakla kararlılığı sürdürüyor.

Facebook, Snapchat ile Rekabeti Kızıştırıyor.

Sosyal Sohbet Şirketi, Snapchat uygulamasında kullanıldığı gibi fotoğraf ve video paylaşımlarının önünü açtı. Yeni sistem irlanda test edilmek üzere Yeni Kamera lakabını aldı. Çoğaltılmış gerçeklik  ”AR” olarak tanımlanan ve bir çok efeklerle eğlenceli halleri insanların kullanımına sunan bu sistemde kullanıcı cep telefonu veya bilgisayarların kamerası ile çektiği resmi sağa doğru kaydırarak efektli bir şekilde mesajlaştığı arkadaşına gönderebilecek.

Facebook’un Ceosu Mark Zuckerberg, özellikle genç dimaların bu uygulamayı kullanabileceğini ve Snapchat uygulamasını kullanan genç dimaların kendi yaptığı sisteme yöneleceği konusunda iddalı olduğunu belirtti. Geçmişe dönüp baktığımız zaman Instagram‘da yenilik olarak yaptığı Hikayeler sekmesi, Snapchat uygulamasından esinlenmişti.

Bir önceki yazımız olan TikTok yeni sohbet uygulaması Flipchat tanıttı başlıklı makalemizde sohbet uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.