Whatsapp için radikal karar

Whatsapp için radikal karar

Whatsapp ile ilgili yapılan çalışmaları duyurması ile bilinen WABeta, geçtiğimiz gün yeni iki gelişmeyi takipçileri ile paylaştı. Son dönemlerde yapılan değişiklikler ile adından sıkça söz ettiren Whatsapp, iki yeni özelliği daha kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

whatsapp hikayesi facebook hikayelerde paylaşılabilecek

Facebook, Whatsapp ve Instagram üçgeninde ortak bir mesajlaşma alt yapısı oluşturulma sürecine girilmişken, üçüne ait bazı özelliklerin senkron olarak çalışmasına yönelik çalışmalara da hız kesmeden devam ediliyor. Bu kapsamda, popüler chat uygulamasının kullanıcıları, uygulama içinde ekledikleri hikayelerini Facebook’ta paylaşmalarını sağlayan “Facebook Hikayelere Ekle” butonu ile karşılaşacaklar. Daha önce instagram’a getirilen bu özellik gibi, yine instagram’da bulunan bir başka özellik olan QR kod ile profil paylaşımı, rehbere ekleme özelliği de kullanıcılara sunulacak. Henüz Beta sürümde yürütülen bu 2 yeni değişikliğin yakın zamanda gelecek olan güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor. Tabi Whatsapp’ta olan gelişmelerin her biri bu anlattıklarımız kadar güzel değil!

WHATSAPP’DA REKLAM DÖNEMİ BAŞLIYOR

Dünya’da ki en popüler mesajlaşma uygulaması olmasını sağlayan özelliklerden biri olan “reklamsız” Whatsapp devri de 2020 itibari ile sona eriyor. Facebook Pazarlama Zirvesi’nde duyurulan bu gelişme ile, Hikaye bölümünde kullanıcıların reklam ile karşılaşacağı bilgisi verildi. Önümüzde ki yıl itibari ile devreye girecek olan bu değişikliğin Whatsapp kullanıcılarını şimdiden kızdırmayı başardığını da söylemeliyiz..

Bir önceki yazımız olan Chat uygulamalarına olan ilgi harcamalara da yansıdı! başlıklı makalemizde sohbet uygulamaları ve tinder hakkında bilgiler verilmektedir.